Ból prawego jądra od 3. miesięcy
Witam. Mój problem polega na tym, że od około 3 m-cy odczuwam ból prawego jądra. Nie boli mnie samo jądro, choć jest wrażliwsze niż lewe, ale mam uczucie jakby mnie ktoś delikatnie za to jądro prawe ciągnął. Byłem u urologa, zrobił USG i stwierdził, że tam się nic nie dzieje. Zapisał mi tabletki bodaj Aesin i dał skierowanie na poziom cukru i testosteronu. Kolejna wizyta w sierpniu, nie chcę tyle czekać i się męczyć Czy to właściwa diagnoza?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam, myślę, że trzeba brać pod uwagę: 1. zapalenie przewlekłe gruczołu krokowego, 2. tzw. ból idiopatyczny (bez wyraźnej przyczyny - rodzaj neuralgii) zwany testalgią - przechodzi samoistnie tak jak sie pojawił, 3. ból korzonkowy pochodzenia kręgosłupowego. A zatem - urolog, ortopeda. Ja spokojnie poczekałbym jakies 3-4 miesiące i liczył, że ustąpi. Pozdrawiam RH