Ból prawego kolana od strony przyśrodkowej przy chodzeniu
mam 63 lata niewielki wzrost obecnie 152 i dużą wagę 98kg ostatnio bardzo dokucza mi ból prawego kolana od strony przyśrodkowej przy chodzeniu oraz w czasie spoczynku i duży obrzęk lekarz ortopeda po obejrzeniu kolana i kilku ruchach zgięcia i wyprostowania stwierdził zmiany zwyrodnieniowe i zalecił chodzenie i przyzwyczajenie się do bólu.Zdaję sobie sprawę ,że waga moja jest podstawową przyczyną zaistniałego bólu lecz czy bez prześwietlenia lub też USG można wykluczyć inne przyczyny?

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Mówiąc ogólnie opisane objawy najpewniej są wynikiem patologii w obrębie stawu kolanowego. Przyzwyczajenie się do bólu zdecydowanie nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Wskazana jest natomiast dokładniejsza diagnostyka, przy czym powinna Pani pomyśleć o redukcji masy ciała w celu odciążenia kolan.