Dlaczego bardzo bolą mnie kolana przy kucaniu?

Dzień dobry, otrzymałam opis MR kolana jednego a wcześniej USG obu kolan. Wizyta u ortopedy ma odległy termin a doskwiera mi ból. Proszę o ewentualne przetłumaczenie na "polski język" :)) opisu MR, nie wiem czy przyspieszenie diagnostyki ma sens. MR: Nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawu i kaletce nadrzepkowej. Drobny fałd maziówki nadrzepkowy, fałd przyśrodkowy sięga krawędzi bloczka.Chrząstka rzepki na powierzchni przyśrodkowej odcinkowo ścieńczała, bez obrzęku szpiku. Innych zmian w zakresie struktur w polu badania nie uwidoczniono. wcześniej obraz USG mówił,że: USG: cechy Chondromalacji stawu rzepkowo-udowego w obu stawach kolanowych. Płyn w zachyłku nadrzepkowym w obu stawach kolanowych, uszkodzenie roku tylnego łąkotki przyśrodkowej w obu stawach kolanowych. Czy powyższe badania mówią to samo czy się wykluczają? Bardzo bolą mnie kolana przy kucaniu, chodzeniu a prawe nawet w spoczynku pulsuje. Bardzo proszę o opinię i z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Emilia

Nie znam niestety Pani historii klinicznej, czy były urazy stawów kolanowych, czy ma Pani choroby reumatologiczne itp.
Opisy badań obrazowych wskazują na niewielkie patologie w zakresie stawów kolanowych, ale nawet i to może dawać ból