Ból przy ściąganiu napletka i biało-żółte plamy na żołędzi penisa

Mam problem gdyz mam 12 lat nigfy wczesniej nie sciahalem napletka no moze w dziecinstwie ale nie pamientam gdy proboje zdjac napletek to moge tak spokojnie do polowy a nawet wiecej ale potem zaczyna mnie lekko uciskac I czuje lekki bol nie probowalem go zdjac do konca bo b as lem sie ze cos rozerwe Mam tez problem poniewaz mam na zoledziu takie bialo zolte plami a moze nalot pod napletkiem na zoledziu wydziela dosc brzydki zapach
12 LAT ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Brak możliwości odprowadzenia napletka może świadczyć o stulejce. Występowanie nalotu o nieprzyjemnym zapachu najprawdopodobniej wynika z nieodpowiedniego dbania o higienę prącia. W opisanej sytuacji konieczna będzie wizyta u lekarza. Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami oraz wspólnie udajcie się do specjalisty.

Witam, najwyższy czas na regularne ściąganie napletka. Nawet jeśli boli lub trochę pęknie to ni się nie stanie. Należy tak robić bo w innym razie grozi to stulejką lub załupkiem. Biały nalot to wydzielina uwięziona pod napletkiem. Należy myć go po ściągnięciu napletka. Pozdrawiam