Ból serca po wypiciu kawy i stres

Witam, dziś w nocy musiałem zarwać noc, gdyż jutro mam ważne egzaminy.Zrobiłem sobie mocną kawę rozpuszczalną, ale po jakimś czasie od jej wypicia (około 30 min.) zaczeło mnie boleć serce albo napewno w tych okolicach.Chciałem się więc zapytać czy to może być coś poważnego, bo choć wydaje się to głupotą to jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony :)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Najprawdopodobniej odczucie było wywołane pobudzeniem receptorów regulujących rytm serca kawą i stresem. Jeśli epizody będą się powtarzać proszę skonsultować się z lekarzem.Pozdrawiam.