Ból skóry na czubku głowy

Witam. Mam mały kłopot, mianowicie boli mnie skóra na czubku głowy. Kiedy dotknę głowy lub pociągnę za włosy, ból jest podobny jak po uderzeniu. Czytałam, że może być to spowodowane stresem, przeżyciami emocjonalnymi itp. Wydaje się to możliwe, tym bardziej że w ostatnim czasie jest tego sporo. Boje się jednak, że może być to coś więcej niż tylko 'choróbki psychiczne'. Nie zauważyłam zwiększonego wypadania włosów, nie mam łupieżu, włosy się nie przetłuszczają. Dodam, że miewam krwotoki z nosa.

Teoretycznie stan psychiczny może być przyczyną dolegliwości. Osobiście jednak uważam, że musi Pani w trybie pilnym skonsultować stan z lekarzem rodzinnym, który pokieruje dalszym procesem diagnostycznym.

Warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli wykluczy somatyczne przyczyny zaburzeń, będzie to oznaczało ich emocjonalne podłoże (jest to bardzo prawdopodobne). Wówczas warto zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię.