Wypadanie włosów i przetłuszczanie się skóry głowy

Od wielu lat przetłuszczają mi się włosy, muszę je myć codziennie. Od około 3 lat strasznie wypadają, dodatkowo od paru tygodni piecze i pali mnie skóra głowy, a od 3 lat również swędzi, a pod paznokciami, jak sie podrapię, zostaje jakby piasek. Zauważyłam również czerwone krostki, które bolą. Włosy wypadają w miarę równomiernie na całej powierzchni, jednak to czubek głowy i jego boki najbardziej mi dokuczają. Mam również malutkie blizny, w których włosy już nie rosną. Od kilku dni po umyciu włosów, jak są jeszcze mokre objawy się nasilają, a także podczas wystawiania głowy na działanie promieni słonecznych. Badania hormonalne, które wykonywałam są prawidłowe, a także morfologia i TSH. Proszę o pomoc, co mogłabym jeszcze zrobić? Dodam, że włosy to niedawny problem, ponieważ od 7 lat ciepię na dolegliwości ze strony skóry na całym ciele: miejsca intymne, odbyt, uda, pośladki, łydki. Miałam wykonywane badania krwi na alergie, grzybice, pasożyty. Nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić i do jakiego lekarza dodatkowo się udać.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele, bywa tak, że nie udaje się ustalić przyczyny dolegliwości.
Wykonała Pani bardzo wiele badań, jednak nie napisała Pani nic o wizycie u dermatologa - przyczyną wypadania włosów może być choroba skóry głowy.
Podobnie niedobory pokarmowe mogą się przyczyniać do wypadania włosów. Może warto przyjrzeć się jeszcze diecie.
Mam nadzieję, że uda się Pani ustalić przyczynę wypadania włosów. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.
Trzymam kciuki.
Pozdrawiam