Ból sromu i pieczenie wejścia do pochwy po antybiotykoterapii na bakterię E. coli w pochwie

Niedawno zakończyłam kurację antybiotykiem na bakterię e coli w pochwie.Posiew wyszedł ujemny. Niestety dolegliwości nadal są, mianowicie ból stromu i pieczenie przy wejściu do pochwy. Dodatkowo zauważyłam że zrobił się inny - twardy w dotyku i suchy.stosuję mucovagin globulki. używałam też żelu lacibios ale nic się nie poprawiło. obecnie psikam bolące miejsce octeniseptem który kiedyś pomógł mi na coś podobnego. Nie mogę się umówić na wizytę do lekarza bo nie ma wolnych terminów. Proszę o radę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją zastosowanej antybiotykoterapii. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by zalecić Pani właściwe leczenie w ramach porady internetowej. Sugeruję, by skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem. Do czasu wizyty proszę zastosować probiotyk dopochwowy o udokumentowanej skuteczności.