Czy są jakieś metody na zwalczenie bakterii E. coli?

Witam, Leczę się od roku na infekcje intymne. W wymazie wychodzi ciagle e.coli. Na poczatku moje ph wynosiło 8, stopień czystości 4. W drugim wymazie ph wynosil 7, stopień czystości 7. Trzeci wymaz ph 5,5 stopien czystosci 2. Jestem po trzeciej kuracji antybiotykowej. Ostania moja kuracja trwala 2 tyg. brania leku Zinnat w plynie i Macmiror complex maść dopochwowa. Teraz biore probiotyki. Nie wiem jak się wyleczyć, stosuje diete, zero slodyczy, biore witamine C, zurawit, nie mam cukrzycy, nie stosuje antykoncepcji, nie wspolzyje z narzeczonym, dbam o higiene. Jestem osłąbiona po tak dlugim leczeniu antybiotykami. Potrzebuje mądrej porady jak zwalczyć e.cole? Są jeszcze jakieś metody? Bardzo chciałam zajśc w ciąze ale przy e. coli sie nie da. Dodam że nie ma pieczenia, objawow. Mam tez problemy hormonalne, czesto nie miesiaczkuje czy w tym siedzi problem?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

leczenie bakterii E. coli zazwyczaj odbywa się za pomocą kuracji antybiotykowej (m.in. za pomocą metronidazolu, klindamycyny). Sposób leczenia jest jednak ustalany przez lekarza prowadzącego na podstawie wykonanego posiewu z wymazu z pochwy.

Ponadto należy pamiętać, że niewielka ilość bakterii E. coli w pochwie stanowi jej fizjologiczną florę i w takim przypadku nie prowadzimy dalszego leczenia. Problemy z miesiączką mogą być związane ze zmianami pH pochwy, występującym zapaleniem oraz przyjmowanymi przez Panią lekami.

Czynności, do jakich może się pani zastosować oprócz unikania cukrów w diecie, jest spożywanie większej ilość jogurtów bogatych w dobroczynne bakterie oraz spanie bez bielizny, co zapewni odpowiednią wentylację miejsc intymnych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/escherichia-coli

https://portal.abczdrowie.pl/chcesz-uniknac-zakazenia-e-coli-myj-dokladnie-paczkowane-warzywa

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-moga-spowodowac-zwiekszone-rozmnazanie-sie-bakterii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.