Ból stopy podczas chodzenia u 20-latki

Witam! Podczas biegania doznałam bólu stopy a dokładniej śródstopia. Stopa boli mnie podczas chodzenia (ból dość znośny). Musiałam zrezygnować ze skakanki ponieważ gdy naginam stopę ból znacznie się nasila. Pragnę dodać,że ból ten utrzymuję się ponad tydzień przy czym gdy 2 dni zrobiłam odpoczynku (bardzo mało chodziłam) ból znacząco ustał a następnie powrócił. Czy to może być coś poważnego? jak to mogę leczyć? z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe są konsekwencją urazu. Ponieważ na skutek urazu mogło dojść do uszkodzenia struktur kostnych sugeruję konsultację z lekarzem i wykonanie RTG kości śródstopia. Doraźnie może Pani stosować żele chłodzące lub preparaty przeciwbólowe.