Ból stopy promieniujący do podudzia

Witam Serdecznie! Mam pytanie, choć nie wiem, czy zalicza się to do ortopedii. Moją mamę od jakiegoś czasu męczy ból w lewej stopie, od strony grzbietowej. Znaczny ból objawia się podczas spoczynku. W trakcie ruchu czuje ból, ale nieznacznie. Ból promieniuje do przedniej strony podudzia. Dodatkowo stopa dość szybko jej marznie. Piszę do Pana, ponieważ lokalni lekarze nie potrafią dokładnie sprecyzować gdzie leży przyczyna. Z góry dziękuję za próbę udzielenia odpowiedzi. Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie, sądzę że konieczne będzie rtg lub/i usg

Aleksander Ropielewski

Przyczyną może być schorzenie ortopedyczne jak też i naczyniowe. Takie objawy mogą wynikać z niedokrwienia kończyny. Bez przeprowadzenia badania nie mogę stwierdzić tego jednoznacznie.