Ból sutka u nastolatki

Witam mam 18 lat. Od 2 dni boli mnie prawy sutek , nie cała pierś tylko sutek w prawej,górnej jego części wyczuwam tak jak by guzka i właściwie to on powoduje ból. Martwi mnie to ponieważ na drugiej piersi nie mam takiego . Co gorsze on strasznie boli, w nocy nie mogę przez to spać. Dodam, że mam okres (4 dzień) , ale nigdy czegoś takiego nie miałam, owszem bolały mnie piersi ale nie było guzka. Dodam,że nie biorę tabletek antykoncepcyjnych a do ginekologa jestem zapisana dopiero na grudzień.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana mogła powstać na skutek wahania poziomu hormonów. Nie można wykluczyć zapalnego podłoża dolegliwości. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.