Ból w klatce piersiowej nasilający się podczas leżenia na plecach

Od kilku dni odczuwam dość silny ból w klatce piersiowej ( tylko po lewej stronie). Ból nasila się  podczas: kaszlu, leżenia na plecach, podnoszenia rąk do góry, jakiegokolwiek napinania mięśni międzyżebrowych (przynajmniej takie mam odczucie). Zaczyna mnie to powoli martwić, bo po nocy ( w ciągu dnia ból jest mniejszy) często nie mogę podnieść się z łóżka z powodu ogromnego bólu który temu towarzyszy. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Dodam że niedawno przechodziłam przeziębienie po którym pozostał mi suchy, uciążliwy kaszel i ów ból. Mam 27lat.

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej mogą mieć wiele przyczyn. Zawsze należy wziąć pod uwagę choroby układu krążenia, oddechowego oraz schorzenia kręgosłupa piersiowego.
Być może dolegliwości są pozostałością po przeziębieniu. Również może to być nerwoból.

Jednak nie można postawić diagnozy. Dlatego konieczna jest wizyta u lekarza. Dopiero po zabraniu dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badaniu można będzie postawić rozpoznanie. Jeśli będzie to niemożliwe lekarz skieruje Panią na dodatkowe badania. Nie należy odkładać tej wizyty.
Pozdrawiam