Bóle w klatce piersiowej po leżeniu na plecach

Mam bóle w klatce piersiowej po leżeniu na plecach pojawiajace się po okropnym, głośnym bulgocie i przelewaniu sie w brzuchiu. Jak zaczyna mi burczeć wiem że zaraz poczuję zaciskajacy ból po lewej lub prawej stronie klatki piersiowej. Co to moze być? Prawdopodobnie wywołało to u mnie zapalenie mięśni międzyżebrowych. Ciężko mi spać, zwłaszcza po spożyciu posiłku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to neuralgia niedzyżebrowa albo choroba przewodu pokarmowego: zapalenie trzustki, żołądka, dwunastnicy?