Ból w klatce piersiowej u 21-letniej kobiety

Mam 21 lat, jestem kobietą. Od kilku dni odczuwam silne bóle w klatce piersiowej. Tak jakby serce, kiedy się schylam czy śmieję, okropnie bolało. Tak samo kiedy chcę położyć się na prawy bok. Często też drętwieje mi lewe ramię do łokcia. Co to może być?

Opisywane dolegliwości mogą wskazywać na nerwoból międzyżebrowy. Objawy bólowe mają wówczas charakter kłujacy, nasilający się przy ruchach klatki piersiowej, jak np. głębokie wdechy, kaszel, śmiech oraz zmiana pozycji ciała. Nerwoból pojawia się w obszarze unerwienia przez nerwy międzyżebrowe. Nerwoból może pojawiać się w sytuacjach obciążenia stresem. Korzystne efekty mogą wywierać maści lub leki doustne o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, preparaty magnezu i witamina B.

Każdy przypadek bólu w klatce piersiowej powinien zostać jednak prawidłowo zdiagnozowany przez internistę. Postawienie prawidłowej diagnozy jest możliwe wyłącznie po osobistym badaniu lekarskim.