Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w klatce piersiowej u 21-letniej kobiety

Mam 21 lat, jestem kobietą. Od kilku dni odczuwam silne bóle w klatce piersiowej. Tak jakby serce, kiedy się schylam czy śmieję, okropnie bolało. Tak samo kiedy chcę położyć się na prawy bok. Często też drętwieje mi lewe ramię do łokcia. Co to może być?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Opisywane dolegliwości mogą wskazywać na nerwoból międzyżebrowy. Objawy bólowe mają wówczas charakter kłujacy, nasilający się przy ruchach klatki piersiowej, jak np. głębokie wdechy, kaszel, śmiech oraz zmiana pozycji ciała. Nerwoból pojawia się w obszarze unerwienia przez nerwy międzyżebrowe. Nerwoból może pojawiać się w sytuacjach obciążenia stresem. Korzystne efekty mogą wywierać maści lub leki doustne o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, preparaty magnezu i witamina B.

Każdy przypadek bólu w klatce piersiowej powinien zostać jednak prawidłowo zdiagnozowany przez internistę. Postawienie prawidłowej diagnozy jest możliwe wyłącznie po osobistym badaniu lekarskim.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy