Długotrwały ból pod żebrami - co to może oznaczać?

Mam 24 lata, jestem kobietą. Przez ostatni miesiąc miewam bardzo częste bóle pod łopatką, na wysokości połowy żeber. Nie wydaje mi się, że ból dotyczy któregoś z nich a czegoś umiejscowionego pod żebrem. Ból nasila się przy gwałtowniejszych ruchach prawą ręką, czasem chwyta dość silnie bez jakiejkolwiek przyczyny. Nie mogę siedzieć i się wygodnie opierać, bo atak jest ponawiany. Czasem ujawnia się przy wdechu i wydechu. Nie ma głębiej określonych przyczyn tych bóli. Momentami jest tak szybki i przychodzi tak nagle, że odskakuję, zrywam się gwałtownie. Czy mogą mi Państwo określić mniej więcej, co może to powodować? Niepokoję się, spotykam się z tym po raz pierwszy. Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na nerwoból międzyżebrowy. Schorzenie to charakteryzuje się bowiem objawami bólowymi o charakterze klującym, nasilają się przy ruchach klatki piersiowej (głębokie wdechy, kaszel, śmiech) oraz przy zmianie pozycji ciała. Obecność nerwobóli manifestuje się często w sytuacjach stresowych.
Korzystne efekty mogą przynieść maści lub leki doustne o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, preparaty magnezu, a także witamina B.
Proszę jednak pamiętać, że każdy przypadek bólu w klatce piersiowej powinien zostać dokładnie zdiagnozowany przez lekarza (np. internistę).

Proszę zatem jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.