Ból w klatce piersiowej po wypaleniu dużej ilości papierosów

Pale od kilku lat kilka papierosów dziennie, a czasem w ogóle. Jednak przy piciu alkoholu ( piwa ) zdarza się wypalić mi łącznie koło 20 papierosów. Na drugi dzień odczuwam ból w klatce piersiowej. Jest to ból ciężki do zniesienia ale po jakimś czasie przechodzi. W następnych dniach już się nie pojawia. Czy należy zgłosić się z tym do lekarza? Czy ból w klatce piersiowej może być związany z paleniem dużej ilości papierosów poprzedniego dnia?

Witam...to problem dla lekarza, najlepiej lekarza rodzinnego. Pewnie konieczne będzie wykonanie badań laboratoryjnych.Korespondencyjnie nic nie wskuramy. Proszę nie zlekceważyć problemu, tylko zaufać lekarzowi. Pozdrawiam