Co może znaczyć ten ból w klatce piersiowej po paleniu e-papierosa?

Witam pale już kilka lat e papierosa a 4 dni temu wymieniłem watę w moim e papierosie i popaliłem 1 dzien i mam ból w klatce piersiowej i kucie nwm co mam zrobić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mimo, że papierosy elektroniczne cieszą się dużą popularnością, to nadal wzbudzają wiele kontrowersji. Ich palenie ma bowiem szkodliwy wpływ przede wszystkim na układ oddechowy. Palenie e-papierosów może powodować duszności, kaszel, drapanie w gardle czy ból i kłucie w klatce piersiowej, o których Pan wspomina.

Pyta Pan, co zrobić. Sądzę, że najlepiej byłoby odstawić używkę i zobaczyć, czy bóle w klatce piersiowej znikną. Jeśli tak się stanie, pozna Pan przyczynę bólu.

Na koniec warto pamiętać, że papierosy elektroniczne są stosunkowo krótko na rynku i wciąż brakuje wielu badań, które mówiłyby o długofalowym wpływie e-papierosów na zdrowie człowieka.

O szkodliwości e-papierosów przeczyta Pan w naszym serwisie pod adresami: https://portal.abczdrowie.pl/czy-e-papierosy-sa-bezpieczne lub https://portal.abczdrowie.pl/czy-e-papierosy-sa-szkodliwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.