O czym może świadczyć ucisk w klatce piersiowej w trakcie i po paleniu papierosów?

Mam 21 lat i od mniej więcej tygodnia czuje ucisk w klatce piersiowej w trakcie i po paleniu papierosów. Nigdy wcześniej czegoa takiego niezaobserwowałam.Zaznaczę jeszcze, ze regularnie pale od ok 2,5 roku wcześniej popalałam. Czy to może być jakieś poważne schorzenie ? Czy wystarczy ograniczyć/rzucić palenie i bóle ustąpią ?

Nie należy lekceważyć takiego objawu jak ucisk w klatce piersiowej. W Pani wieku najczęstszą przyczyną jest choroba żołądka. Warto jednak wykonać choćby ekg aby sprawdzić, czy nie ma problemów z sercem.
Rzucenie palenia na pewno przyczyni się do profilaktyki wielu chorób.