Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kaszel przy paleniu papierosów

Boję się iść do lekarza. Nie wiem, o jakie badania poprosić, o ile są potrzebne. Od długiego czasu mam kaszel. Ok 2-3 miesiące, może trochę dłużej. Raz jest suchy, raz z wydzieliną. Różnie. Mam również bóle w klatce piersiowej, więcej śpię, zaczęły mi bardziej wypadać włosy, "strzelają" mi prawie wszystkie stawy (kostki, najbardziej kręgosłup, szyja). Mam 21 lat. Od 13 roku życia palę papierosy, brałam narkotyki, lubię się też napić, może taki tryb życia osłabił mój organizm? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem, czy powinnam się martwić i zacząć coś robić. Co to może być?
21 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam serdecznie!

Na pewno tryb życia ma duże znaczenie. Palenie papierosów podrażnia drogi oddechowe i może przyczyniać się do przewlekłych stanów zapalnych - i nie tylko! Powinna Pani pomyśleć przede wszystkim o rzuceniu palenia oraz przyjrzeć się krytycznie swojej diecie - czy dostarcza wszystkich niezbędnych substancji.

Co do wyjaśnienia dolegliwości - można zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zaleci dodatkowe badania (morfologia, CRP, hormony tarczycy, EKG oraz RTG klatki piersiowej). Często osłabienie, kłopoty z włosami mogą wynikać z niedoboru witamin, anemii lub niedoczynności tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy