Nie ma na razie żadnych doniesień na ten temat. Jedyny niekorzystny wpływ może mieć namiętne gryzienie ustnika podobnie jak u palaczy fajki. Siekacze górne i dolne mogą się nadmiernie wycierać a brzegi sieczne układać się w kształt półksiężyca.
Witam.
Paląc e-papierosa, nie uchronimy się przed negatywnym skutkiem nałogu tytoniowego. Palenie tytoniu powoduje niedobór witaminy C w organizmie, a to jest przyczyną kruchości szkliwa i zmian w miazdze zęba powodując, że nasze zęby są bardziej podatne na próchnicę. I chociaż elektroniczne papierosy nie zawierają substancji smolistych, które przebarwiają zęby, to jednak zawierają szereg innych substancji, które negatywnie mogą odbić się na stanie zdrowia naszych zębów i błon śluzowych w jamie ustnej.
W elektronicznych papierosach znajduje się bowiem popularny składnik preparatów antyzamrożeniowych (glikol dietylenowy). Jest to substancja bardzo szkodliwa dla dróg oddechowych. Inne substancje, które zawierają w swoim składzie to chociażby nitrozoamina czy tetrametylopirazyna. Są to substancje bardzo toksyczne i rakotwórcze, zwłaszcza ta ostatnia, która może powodować także uszkodzenia mózgu. Poza tym w elektronicznych papierosach, używana jest nikotyna w formie płynnej. Przy powolnym zaciąganiu się, płynna nikotyna może dostać się do jamy ustnej i powodować różne szkody.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała
l
Przebarwienia będą zależały od składu preparatu jaki jest w e-papierosie i intensywności jego stosowania. Proszę jednak pomyśleć o zerwaniu z nałogiem. Powodzenia
Nie ma jak dotąd badań nad szkodliwością elektronicznych papierosów na jamę ustną. Nie sadzę aby mogły wpłynąć na twarde tkanki zęba osoby dorosłej, mogą natomiast mieć negatywny wpływ na błonę śluzową ze względu na szereg substancji chemicznych zawartych w ich składzie.
Tak, papierosy mają bardzo niekorzystne działanie na zęby, dziąsła i błony śluzowe jamy ustnej. Ale e-papierosy również nie są dla nich bezpieczne. Mimo że e-papierosy są pozbawione substancji smolistych, które barwią zęby, to posiadają inne szkodliwe związki np. glikol dietylenowy, nitrozoaminę czy tetrametylopirazynę, które mogą wykazywać toksyczne działanie m.in. dla mózgu, ale również tkanek przyzębia. Ryzykowna jest też używana w tego typu produktach płynna nikotyna, która przy zaciąganiu wpływa szkodliwie na zdrowie jamy ustnej.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy e-papieros jest mniej szkodliwy od zwykłego? – odpowiada Lek. specjalista psychiatra, Alina Nowicka
- Palenie papierosa po ekstrakcji zęba – odpowiada Lek. dent. Marcin Dolecki
- Czy elektryczny papieros szkodzi? – odpowiada Magdalena Mroczek
- Wpływ e-papierosów na organizm – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Różnice pomiędzy e-papierosami a zwykłymi papierosami – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Czy epapieros ma wpływ na serce? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Korzystanie z e-papierosów przy antykoncepcji Logest – odpowiada Lek. Bartosz Małek
- Uzależnienie od e-papierosa – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- W jakim stopniu papieros elektroniczny jest lepszy od zwykłych papierosów? – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka
- Czy w czasie wybielania zębów można palić e-papierosy? – odpowiada Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
artykuły
Elektroniczne papierosy a zdrowie. Czy e-papierosy są szkodliwe?
E-papieros miał pomóc pozbyć się szkodliwego nałog
Czy przemysł filmowy postawi na e-papierosy?
Jaka była kiedyś najbardziej typowa scena filmowa
Szisza - działanie, cena, wpływ na zdrowie
Shisha , czyli inaczej fajka wodna, to sposób na r