Czy epapieros ma wpływ na serce?

Czy nikotyna (epapierosy) maja wplyw na dodatkowe skurcze serca?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badania wskazują, że elektroniczne papierosy mają negatywny wpływ na serce. Częste ich palenie może powodować między innymi wzrost ciśnienia we krwi, częstsze skurcze serca, a także sztywność arterii, co wszystko razem przyczynia się do powstawania chorób serca.

Dodatkowo stwierdzono, że w aerozolu, który wdychamy poprzez e-papierosa, może znajdować się glikol etylenowy i nitrozoaminy powodujące choroby nowotworowe. Samo podgrzewanie tzw. liquidów, które odgrywają rolę taką jak tytoń w tradycyjnych papierosach, może prowadzić do uwalniania się toksycznych substancji takich jak aceton.

Należy pamiętać, że e-papierosy są zdrowsze niż tradycyjne papierosy, jednak również, ale w mniejszym stopniu, mogą prowadzić do różnych schorzeń. Zaletą jest to, że dym nie wpływa negatywnie na biernego palacza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat wpływu elektronicznych papierosów na zdrowie:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-e-papierosy-sa-szkodliwe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.