Kłucia serca a wada wrodzona serca

Chciałabym zasięgnąć porady odnośnie kłuć, jakie odczuwam od dłuższego czasu. Mam wadę wrodzoną serca, a dokładniej PMP ubytek w części pierwotnej, rozszczepienie przedniego płatka zastawki mitralnej, nieprawidłowy spływ żyły płucnej dolnej do PP. Od jakiegoś czasu kłuje mnie z lewej strony jakby płuc i nie wiem, czy związane jest to z moją wadą, czy z czymś innym. Niestety mieszkam z palaczami, i na każdy atak dymu zaczyna mnie kłuć coraz bardziej i odczuwam duszności. Co może być przyczyną?

Witam! Jeśli dolegliwości nasilają się pod wpływem wdychania dymu tytoniowego najprawdopodobniej nie są związane z wadą serca. Przyczyną dolegliwości może być skurcz oskrzeli pojawiający się pod wpływem alergenu jakim jest dym tytoniowy. Proponuję wizytę u lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.