Ból w klatce piersiowej utrzymujący się do godziny a nerwobóle

witam,coraz częściej dokuczaq mi ból w klatce piersiowej,-który utrzymuje sie do godziny-w tym czasie gdy sie poloze minimalnie mi pomaga,ale gdy probuje sie podniesc sie to na nowo ból powraca,.mam pytanie czy możliwe że sa to nerwobóle?pamietam sytuacje gdy pare lat temu obudzilam sie rano z silnym bólem klatki piersiowej,czułam jak mam sparaliżowaną prawa część mojego ciala,nie moglam ruszyc ręką.prosze o porade.

Dzień dobry!

Zawsze pierwszym krokiem jest diagnoza medyczna - w kierunku chorób kardiologicznych, neurologicznych itp. Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty i podążać za jego wskazówki, zaleconymi badaniami diagnostycznymi itp.

Po rozpoznaniu/ wykluczeniu przyczyn somatycznych, można diagnozować bóle na tle nerwowym, emocjonalnym. Taką opieką otrzyma Pani np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,
Oczywiście mogą to być zaburzenia nerwicowe lub konwersyjne, jednak najpierw należy wykluczyć przyczyny natury biologicznej. Proponuje udać się na konsultacje kardiologiczną a także wykonać podstawowe badania. Jeżeli przyczyny biologiczne zostaną wykluczone proponuje podjąć terapię psychologiczną.
Pozdrawiam