Ból w okolicach lewej piersi, pachy

Od miesiąca boli mnie w okolicy pachy, piersi. Jest to ból piekący, miejsce to jest tkliwe na dotyk. Ból nasila się, gdy leżę na stronie lewej. Byłam juz u lekarza, zbadał mi piersi, kazał się pokazać za miesiąc po okresie. Dodam, że mam budowę gruczołową piersi oraz zmiany mastopatyczne. Lekarz internista stwierdził, że węzły chłonne są niepowiększone. Sama nie wiem od czego to jest, boję się bardzo...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią wątpliwości mogą wskazywać na stan zapalny mięśni klatki piersiowej lub nerwoból międzyżebrowy. Jeżeli w badaniu lekarz nie wykrył niczego niepokojącego w zakresie węzłow chłonnych pachy ani piersi, wszystko wskazywałoby raczej na takie wyjaśnienie Pani dolegliwości. Należałoby przeprowadzić kurację przeciwzapalną i przeciwbólową przez co najmniej 14 dni. Może Pani dodatkowo przyjmować witaminy z grupy B.

Pozdrawiam serdecznie