Ból w piersi...

Witam, mam pytanie... od kilku dni podczas snu, gdy leżę na klatce piersiowej, odczuwam kłucie w lewej piersi (jest bolesne). Jak zmieniam pozycję, ból mija... Trochę się tym martwię... Czy to normalne...? Czy może spowodowane jest to dojrzewaniem...? Dodam, że mam 17 lat... Proszę o radę... Pozdrawiam.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Bolesność w okolicy piersi, zależna od zmiany pozycji ciała, może być raczej związana z nerwobólem, czyli uciskiem na nerw międzyżebrowy. Przyczyny mogą być różne - np. przeciążenie spowodowane uprawianiem sportu lub stan zapalny mięśni międzyżebrowych (tzw. przewianie). Leczenie polega na stosowaniu środków przeciwzapalnych/przeciwbólowych, odpoczynku i niedopuszczaniu do nadmiernego oziębienia tej strony ciała. Jeżeli objawy będą się utrzymywać, radzę skorzystać z pomocy lekarza.

Jeżeli bolesności towarzyszą zmiany skórne, ból może oznaczać początek półpaścca - choroby występującej u osób, które przechorowały ospę wietrzną. Polega ona na uaktywnieniu wirusa w zwojach nerwowych.

Pozdrawiam serdecznie.