Ból w podbrzuszu i podwyższona temperatura w pochwie - czy mogę być w ciąży?

Witam, mam podobny problem z podbrzuszem. Boli cały czas:( Miałam robione badania na mocz i wszystko jest w porządku. Niestety zauważyłam, że mam też podwyższoną temperaturę w pochwie - 37,5. Jestem osłabiona, ciągle zmęczona i mam "humorki". Boję się, że mogę być w ciąży - mimo że biorę tabletki regularnie (tabletki dwuskładnikowe) - max 2-3 godzinne odchyły, ale to nie ma wpływu podobno. Okres ostatnio miałam dzień wcześniej niż zwykle, ale raczej jego długość była taka sama - może był tylko mniej obfity. Proszę o odpowiedź - czy możliwa jest ciąża? Martwię się objawami - zwłaszcza bólem w podbrzuszu i temperaturą w pochwie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z pewnością pomiar temperatury w pochwie nie jest miarodajnym badaniem pozwalającym zdiagnozować ciążę. Ból w podbrzuszu, niezbyt nasilony, podobny do miesiączkowego, może się jednak w pierwszym trymestrze pojawiać. Radzę wykonać test ciążowy. Ryzyko ciąży nie jest wysokie, jeśli prawidłowo przyjmuje Pani tabletki, ale nie jest zerowe - ok. 1% kobiet rocznie zajdzie w ciążę przy regularnym ich przyjmowaniu.

Jeśli wykluczy Pani ciążę, radzę udać się do ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn bólu w podbrzuszu, np. zapalenia przydatków czy torbieli jajnika.

Pozdrawiam serdecznie!