Ból w prawym biodrze i pachwinie, czasem też w kręgosłupie lędźwiowym

Witam. Od kilku dni czuje ból w prawym biodrze i pachwinie czasem też w kręgosłupie ledzwiowym. Ból ustepuje przy odpoczynku. Mam stojąca pracę w wymuszonej pozycji i ogólnie częste bóle kręgosłupa. Pani Doktor neurolog powiedziała że nie ma nawet potrzeby rezonansu bo to zwykłe przeciążenie. Wyniki krwi, ob, crp książkowe. Miałam stwierdzoną nerwicę wegetatywna i lekowa przez długotrwały stres. Czy to biodro może boleć od kręgosłupa? Czy powinnam się tym martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzięc. proponuje udac się do lekarza rodzinnego. sadze, że bóle mogą pochodzic od kręgosłupa/

Szanowna Pani,
Oczywiście, biodro może boleć od kręgosłupa. Bardzo często bóle występujące w odcinku lędźwiowym promieniują do innych części ciała i mogą występować wzdłuż kończyny dolnej, a nawet w stopie. Warto również zwrócić uwagę na czynniki psychologiczne, a więc długotrwały stres i napięcie wiążące się z nerwicą, które mogą wpływać na samopoczucie. Z Pani historii wynika, że może Pani reagować na stres (lęk) także somatycznie. Odpoczynek to również forma relaksu emocjonalnego i psychicznego. Zalecałabym przyjrzenie się potencjalnym przyczynom napięcia lub lęku, nie wykluczając jednak, że ból może występować głównie w związku z wymuszoną pozycją pracy. Zachęcałabym do zastanowienia się, jakie napięcia występują/powtarzają się przed wystąpieniem bólu.