Ból w prawym biodrze i pachwinie, czasem też w kręgosłupie lędźwiowym
Witam. Od kilku dni czuje ból w prawym biodrze i pachwinie czasem też w kręgosłupie ledzwiowym. Ból ustepuje przy odpoczynku. Mam stojąca pracę w wymuszonej pozycji i ogólnie częste bóle kręgosłupa. Pani Doktor neurolog powiedziała że nie ma nawet potrzeby rezonansu bo to zwykłe przeciążenie. Wyniki krwi, ob, crp książkowe. Miałam stwierdzoną nerwicę wegetatywna i lekowa przez długotrwały stres. Czy to biodro może boleć od kręgosłupa? Czy powinnam się tym martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzięc. proponuje udac się do lekarza rodzinnego. sadze, że bóle mogą pochodzic od kręgosłupa/
Szanowna Pani,
Oczywiście, biodro może boleć od kręgosłupa. Bardzo często bóle występujące w odcinku lędźwiowym promieniują do innych części ciała i mogą występować wzdłuż kończyny dolnej, a nawet w stopie. Warto również zwrócić uwagę na czynniki psychologiczne, a więc długotrwały stres i napięcie wiążące się z nerwicą, które mogą wpływać na samopoczucie. Z Pani historii wynika, że może Pani reagować na stres (lęk) także somatycznie. Odpoczynek to również forma relaksu emocjonalnego i psychicznego. Zalecałabym przyjrzenie się potencjalnym przyczynom napięcia lub lęku, nie wykluczając jednak, że ból może występować głównie w związku z wymuszoną pozycją pracy. Zachęcałabym do zastanowienia się, jakie napięcia występują/powtarzają się przed wystąpieniem bólu.