Ból wątroby i opis USG jamy ustnej

Witam, wizyta u hepatologa dopiero za miesiac a usg niewiele mi mowi.. za to bol watroby okropny. Do tego mam przepukline pachwinowa do operacji. Czy bol watroby moze byc od przepukliny czy jednak dzieje sie cos zupelnie innego? Opis usg jamy brzusznej : Watroba sredniej wielkosci o podwyzszonej echogenicznosci (cechy stluszczenia typu I ) W rzucie segmentu 8 watroby widoczne jest wieloznaczne lite ognisko zapalne o obnizonmym echu z centalnie polozonym zwapnieniem o wymiarach 9x9mm.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - są to zu[pełnie odrębne jednostki chorobowe, nigdy nie spotkałem sie z tamim przypadkiem aby ból watroby wywołany był przez przepuklinę pachwinową,
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

najprawdopodobniej jedna dolegliwość nie ma powiązania z drugą. Hepatolog wyjaśni zaawansowanie zmian w wątrobie.

Pozdrawiam