Zasugerowanie biopsji wątroby u brata
brat leczy sie od wielu lat na padaczke i ostatnio bolalo go w prawym boku, ALAT 70 po ktorym skierowana go na USG. Opis :"watroba powiekszona, hyperechogeniczna, z nieostro odgraniczonymi obszarami o podwyzszonej i obnizonej echogenicznosci(40, 80, 80 mm)". dostal skierowanie do hepatologa. Co ten opis oznacza? Powiedziano mu ze jego watroba jest bardzo otluszczona i zasugerowana biopsje.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Brat powinien udać się do lekarza w umówionym terminie.