Co oznacza wynik USG i TK?
dzien dobry prosze o interpretace wyniku badania USG oraz TK USG - watroba niepowiekszona o podwyzszonej echostrukturze - steatosis w okolicy dna pechezyka zolciowego widoczna zmiana o obnizonej echogenicznosci - Gesta torbiel??? obszar niejednorodnego spichrzania ??? reszta prawidlowa TK-watroba z cechami rpzleglego stluszczania o gestosci okolo j.h. Wokolicy dna pecherzyka zolciowego na pograniczu segmentu 5 i 4b strefa odmiennego unaczynienia, poza tym watroba bez zmian ogniskowych, resta prawidlowa. prosze o odpowiedz co to moze byc dziekuje

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
W badaniach opisano stluszczona wątrobę i torbiel w pęcherzyku żółciowym.