Ból zęba po plombowaniu - co robić?

Witam mam problem z zębem głownie piątka na dole 4 tygodnie temu mialem plombowanego tego zeba przez jakies poltorej tygodnia czulem na nim zimno przestało ale np jak stukam w niego czuje takie jakby ukucie nie wiem jak to nazwać tkliwy jest i np jak pije cos to czuje tak jakby na policzku siegajace do ucha czasem ból ktory ustepuje po jakimś czasie jak leże też sie pojawia co może być przyczyna?

Dzień dobry,
w przypadku głębokiej próchnicy wrażliwość zęba może utrzymywać się przez kilka tygodni i z rguły po tym czasie powinno się wszystko uspokoić. Jeśli nie widzi Pan poprawy to warto skontrolować ząb u stomatologa, który zakładał wypełnienie.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula