Ból żeber i siedzący tryb życia

Witam mam problem - bolą mnie żebra na ale te ostatnie na plecach i po bokach. Przyznam, że mam osstatnio kłopoty z żołądkiem i lędzwiami, ale czy to możę byc problem? Nie bolą mnie mieśnie tylko same kości i tylko gdy je mocniej dotkę, albo jakoś się przekręcę itp. Problem o tyle uciązliwy, że nie wiem co z nim robić. Tryb życia siedzący, dieta średnia, do tego skolioza w lędzwiowym i bóle w odc ogonowym. Chcę zaczać ćwiczyć ale nie wiem czy najpierw tę sprawę załatwić i tak o ;/

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej związane są ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach - warto jednak udać się do lekarza poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie. Jeśli chodzi zaś o ćwiczenia fizyczne to poleca głównie ogólnorozwojowe ćwiczenia wzmacniające mięśnie całego ciała np. pływanie.