Ból żołądka i niesmak w ustach podczas przyjmowania leku Tetralysal

Witam Lekarz przepisał mi na trądzik pospolity antybiotyk o nazwie tetralysal i mam go przyjmować przez 32 dni Biorę lek od półtora tygodnia i zaobserwowałem u siebie lekki ból żołądka i niesmak w ustach w związku z powyższym chciałbym się zapytać czy mam przerwać kuracje na jakiś czas czy może odstawić ten lek całkowicie Przebywam obecnie za granica i do lekarza prowadzącego mogę się udać dopiero za 3 tygodnie dlatego proszę o pomoc tutaj Z góry dziękuje Pzdr serdecznie

Aleksander Ropielewski

Decyzję należy oprzeć na podstawie nasilenia objawów. W takim przypadku warto spróbować łączyć przyjmowanie leku z posiłkami. Jeżeli jednak objawy są bardzo dokuczliwe lub się nasilą prosze przerwać kurację.