Ból żołądka i wymioty w 10 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciazy. Od kilku dni boli mnie zoladek. Czuje jakby byl zawiazany w supel.Wymiotuje po kazdym nawet najmniejszym posilku, nawet po lyku wody. Staram sie jesc na sile ale to niewiele daje. Boje sie o zdrowie dziecka, czy jest mozliwosc ze sie odwodnie lub wpadne w anemie? Z witamin biore tylko kwas foliowy. Nie wiem co moge jesc lub jak mam jesc.Prosze o porade.

Witam. Kobiety ciężarne skarżące się na uporczywe wymioty powinny jeść w zasadzie wszystko na co mają ochotę - szczególnie pokarmy które nie wywołują odruchu wymiotnego i nudności. Oczywiście wskazane jest wykonanie podstawowych badań krwi.