Bolący guzek - czy mam raka?

Witam, mam 14 lat i wczoraj poczułam mały guzek pod lewym sutkiem. Dzisiaj mnie bardzo boli i powiększył się. Moja pierś również, ale prawa nie. Bardzo mnie szczypie i boli, czuję tego guzka. Czy to mi przejdzie? W prawej piersi nie wyczuwam guza to znaczy, że lewa pierś mi rośnie, a prawa nie? To nie jest związane z cyklem miesiączkowym. Co mam robić? Nie mogę powiedzieć nikomu. Błagam, pomocy. Czy mam zrobić jakieś okłady?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Na podstawie Pani opisu nie da się stwierdzić, czy piersi rozwijają się prawidłowo. Powinna Pani mimo wszystko poinformować kogoś starszego o swoich problemach. Opisane zmiany mogą świadczyć o stanie zapalnym, który nie leczony może mieć groźne skutki. Wizyta u lekarza powinna rozwiać wątpliwości. Raka piersi raczej można w Pani wieku wykluczyć.