Dziwny guzek - czy mam się czego obawiać?

Mam 21 lat. Pewien czas temu odkryłam guzka w piersi, dość dużego, jednak po dokładniejszym samobadaniu guzek ten jakby jest podłużny i biegnie w stronę sutka, dodam, że w drugiej piersi mam to samo w tym samym miejscu, tylko nie wyczuwam tak bardzo wystającej części tego guzka, tylko tę podłużna część. Nie wiem czy jest to zmiana fizjologiczna, czy to coś poważniejszego, ponieważ wcześniej nie badałam się i nie znam dokładnie struktury budowy moich piersi. Od czasu wykrycia guzek jest taki sam, nie rośnie i nie boli. Tylko raz przed okresem odczuwałam go jakby bardziej. Czy mam się czego obawiać?

Witam serdecznie,
Skoro po obu stronach wyczuwa Pani podobne zgrubienie, być może jest to fragment prawidłowej tkanki piersi lub inna struktura - żebro, mięsień? Wiele zależy od rozmiaru piersi.
Jednak ostatecznie może Pani uzyskać odpowiedź na to pytanie, udając się do lekarza ginekologa. Lekarz Panią zbada, zbierze wywiad (rozmowa) oraz ewentualnie zleci dodatkowe badania jak np. USG piersi.

W Pani wieku, większość guzków w piersiach to zmiany łagodne.

Pozdrawiam serdecznie