Miękki, przesuwalny, podłużny guzek - zgrubienie w lewej piersi

Witam! Mam 21 lat. Jak każda kobieta weszłam w świat samokontroli piersi. Przyznam, że jestem trochę przerażona i nie wiem, co myśleć. W lewej piersi, po zewnętrznej stronie, na dole przy dokładniejszym dotyku wyczuwam miękkie, podłużne zgrubienie (nawet nie guzek, bo nie jest twarde), które jest przesuwalne i jakby elastyczne. Ze swojej strony mogę dodać, że w rodzinie nie było przypadków raka piersi. Mniej więcej w 10 dniu cyklu badałam piersi i nic niepokojącego nie wyczułam, dzisiaj przeprowadziłam ponownie badanie (dla sprawdzenia różnicy) i obecnie pozostało mi 9 dni do okresu. Oczywiście próbowałam się zarejestrować w poradni chorób sutka na usg, ale nie ma wolnych miejsc i będę próbować ponownie od 21 grudnia. Pozdrawiam!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witam serdecznie!

Piersi w trakcie cyklu miesiączkowego ulegają przemianom, dlatego też to, co Pani wyczuwa, może być po prostu zagęszczeniem tkanki gruczołowej. W przeciwieństwie do zagęszczeń zależnych od zmian hormonalnych, guzy piersi wyczuwalne są w ciągu całego cyklu miesiączkowego.

Oczywiście wizyta u ginekologa jak najbardziej, ale uważam, że nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty