Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miękki, przesuwalny, podłużny guzek - zgrubienie w lewej piersi

Witam! Mam 21 lat. Jak każda kobieta weszłam w świat samokontroli piersi. Przyznam, że jestem trochę przerażona i nie wiem, co myśleć. W lewej piersi, po zewnętrznej stronie, na dole przy dokładniejszym dotyku wyczuwam miękkie, podłużne zgrubienie (nawet nie guzek, bo nie jest twarde), które jest przesuwalne i jakby elastyczne. Ze swojej strony mogę dodać, że w rodzinie nie było przypadków raka piersi. Mniej więcej w 10 dniu cyklu badałam piersi i nic niepokojącego nie wyczułam, dzisiaj przeprowadziłam ponownie badanie (dla sprawdzenia różnicy) i obecnie pozostało mi 9 dni do okresu. Oczywiście próbowałam się zarejestrować w poradni chorób sutka na usg, ale nie ma wolnych miejsc i będę próbować ponownie od 21 grudnia. Pozdrawiam!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Modyfikacja czynników ryzyka raka piersi

Witam serdecznie!

Piersi w trakcie cyklu miesiączkowego ulegają przemianom, dlatego też to, co Pani wyczuwa, może być po prostu zagęszczeniem tkanki gruczołowej. W przeciwieństwie do zagęszczeń zależnych od zmian hormonalnych, guzy piersi wyczuwalne są w ciągu całego cyklu miesiączkowego.

Oczywiście wizyta u ginekologa jak najbardziej, ale uważam, że nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy