Bolący guzek podczas dotyku pod pachą

Witam. Od kilku miesięcy nan 2-3 centymetrowego guzka pod prawą pachą. Guzek pobolewa podczas uciskania lub obcierania się skury z koszulką. W zasadzie przez ostatnie tygodnie nie sprawiał kłopotów aż do wczoraj kiedy zaczoł pobolewac mociej. zauważyłem dzisiaj sprawdzając przy lustrze że guzek ma fioletowy kolor i podczas nacisku wydziela się z niego krew czy też coś podobnego do ropy ( błękitna krew ). Podkreślę że używam dość mocne perspiranty. Jaka może być przyczyna ? Norbert

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem. Guzek może być znacznie powiększonym węzłem chłonnym i ważne jest wyjaśnienie przyczyny jego powiększenia. Wykluczyć należy również miejscową infekcję.