Guz pod pachą zauważony podczas kąpieli

Witam, Podczas kąpieli zauważyłam pod pachą na wysokości wzrostu włosów guza średnicy 2cm może troszkę więcej, nie jest ani twardy ani miękki. Nie przeszkadza mi w poruszaniu ręką. Jednak widać go gdy podniose rękę. Co to może być? Pozdrawiam Natalia

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Czy guzek jest bolesny? Wyczuwalny guzek może być powiększonym węzłem chłonnym - zmiana może być wywołana infekcją, np. w wyniku podrażnienia po depilacji. Niestety na podstawie opisu, bez przeprowadzenia badania, nie jest możliwe postawienie diagnozy. W celu wyjaśnienia przyczyny zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.