Bóle brzucha i pod pępkiem po operacji laparoskopowej żylaków powrózka nasiennego

Witam. Jestem 11 dni po operacji laparoskopowej żylaków powrózka nasiennego. Po prawej stronie brzucha pod pępkiem odczuwam ból przy najmniejszym dotyku. Brzuch w tym miejscu jest również lekko zaczerwieniony. Czy to normalne i przejdzie z czasem czy powinienem udać się z tym do lekarza?

Witam. Zaczerwienienie może świadczyć o infekcji w ranie - zapewne w okolicy pępka w miejscu wprowadzanej optyki. Wskazana kontrola chiruyrgiczna.