Bóle brzucha powyżej pępka

Ostre bole 5 cm powyzej pepka, pare minut po zjedzeniu ostrych potraw lub spozyciu paru gramow alkoholu, zjedzeniu ananasa, wypiciu czegos z cytryna. Bol ktory zwala z nog do ultraty wrecz przytomnosci. Zostalam zdjagnozowana na IBS czy tego typu objawy oby napewno wlasciwe? Czy nie jest to problem z trzustka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by tylko podstawie opisanych objawów postawić konkretną diagnozę. Pani objawy mogą być wynikiem zarówno choroby wrzodowej, schorzeń trzustki jak i IBS. Jeśli jednak specjalista gastroenterolog postawił rozpoznanie - IBS, to znaczy, że wykluczył inne możliwe patologie. Zdecydowanie powinna Pani zatem zaufać lekarzowi prowadzącemu.