Bóle głowy a torbiel szyszynki

Dzień dobry. Moja 16-letnia córka miała bóle głowy,podejrzenie migreny,neurolog kazał wykonać profilaktycznie MR głowy ,wyszła torbiel szyszynki 2,5mm na 3,5mm. Czy z tego powodu te bóle i co ta torbiel oznacza,bardzo się denerwuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiel szyszynki jest często przypadkowym znaleziskiem nieistotnym klinicznie. Niemniej jednak może być odpowiedzialna za bóle głowy. Proszę udać się z córką na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.