Opis rezonansu magnetycznego głowy i torbiel szyszynki
Witam proszę o interpretacje wyniku MR: W płacie czołowym lewym podkorowo widoczne są trzy ogniska o podwyższonym syg. w obrazach T2 zależnych i w sekwencji Flair nie wzmacniają sie po CM do 3,5 mm- zmiany niespecyficzne naczyniopochodne? demielinizacyjne? o innym charakterze do korelacji z obrazem klinicznym i badania kontrolnego. Torbiel szyszynki o wym. 14 x12 mm. Przyczyną skierowania na badanie były przewlekłe bóle głowy, zaburzenia mowy i koncentracji.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Odnośnie torbieli szyszynki dużo dowie się Pani z poniższej odpowiedzi: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-szyszynki-czy-to-niebezpieczna-dolegliwosc
Odnośnie pozostałych zmian stwierdzonych w MR to mogą być przyczyną Pani bólów głowy, jednak odnośnie problemów z mową ciężko mi jest to ocenić. Generalnie nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej interpretacji badania na podstawie opisu bez możliwości oceny badania i przeprowadzenia badania klinicznego.