Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis rezonansu magnetycznego głowy i torbiel szyszynki

Witam proszę o interpretacje wyniku MR: W płacie czołowym lewym podkorowo widoczne są trzy ogniska o podwyższonym syg. w obrazach T2 zależnych i w sekwencji Flair nie wzmacniają sie po CM do 3,5 mm- zmiany niespecyficzne naczyniopochodne? demielinizacyjne? o innym charakterze do korelacji z obrazem klinicznym i badania kontrolnego. Torbiel szyszynki o wym. 14 x12 mm. Przyczyną skierowania na badanie były przewlekłe bóle głowy, zaburzenia mowy i koncentracji.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Odnośnie torbieli szyszynki dużo dowie się Pani z poniższej odpowiedzi: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-szyszynki-czy-to-niebezpieczna-dolegliwosc

Odnośnie pozostałych zmian stwierdzonych w MR to mogą być przyczyną Pani bólów głowy, jednak odnośnie problemów z mową ciężko mi jest to ocenić. Generalnie nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej interpretacji badania na podstawie opisu bez możliwości oceny badania i przeprowadzenia badania klinicznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy