Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza opis badania rezonansu głowy i co powoduje bóle?

Witam. Pytanie odnośnie wyniku rezonansu głowy. Kobieta. 28 lat. Rezonans był wykonany z powodu bólów głowy. Opis. W istocie białej pogranicza płatów ciśnieniowych i potylicznych obu półkul mózgowia ponad trójkątami i rogami potylicznymi komór bocznych uwidoczniono skupiska drobnych niespecyficznych nielicznych zmian ogniskowych o wielkości do 3 mm o podwyższonym sygnale w obszarach t2 zależnych w tym w sekwencji flair bez cech restrykcji dyfuzji w obrazach DWI ani ubytku sygnału w sekwencji swi . Obraz mr sugeruje przebyte zmiany naczyniopochodne. Okołoporodowe? Poza tym reszta badania jest w normie. Badanie laryngologiczna i neurologiczne w normie. Okulistyczne w normie z wyjątkiem lekko podwyższonego ciśnienia w oku (23) do kontroli. Proszę o opinię
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

celowe EEG, obraz wskazuje na chorobę drobnych naczyń , można suplementować preparatami z koalicji dr Ratha ( Arteriforte, Vitacor plus)

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy