Bóle głowy i nieregularny rytm zatokowy w EKG u 8-latki

witam mam pytanie ja leżałam z córkom na neurologi dziecięcej z powodu bólów głowy córka ma 8 lat miała robione wszystkie badania lecz badanie EKG wyszło NIEREGULARNY RYTM ZATOKOWY I SZMERY NAD SERCEM mam pytanie czy to cos powarznego i mam czym się martwić

Witam,
szmery nad sercem u dzieci są zjawiskiem fizjologicznym i bardzo częstym, występują u 8-15% niemowląt, u 25-95% dzieci między 3. a 12. rokiem życia i u około 73% dzieci w okresie dojrzewania.
Możliwa też niemiarowość oddechowa.
Proponuję aby ocenę EKG wykonał pediatra na wizycie.

pozdrawiam!