Nieregularny rytm zatokowy w wyniku EKG

Dzień Dobry, Ostatnio miałam przeprowadzane badanie EKG w spoczynku i wyszło, że mam nieregularny rytm zatokowy. Co to oznacza i czy jest to groźne?Chciałam dodać, że podczas badania strasznie się denerwowałam (cała się trzęsłam) i ogólnie jestem bardzo znerwicowaną osobą. Wizytę u kardiologa mam dopiero za 3 tygodnie, proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się martwię.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od rodzaju arytmii i stopnia jej nasilenia. Bez oceny EKG trudno jest mi coś doradzić.