Co oznacza nieregularny rytm nadkomorowy?

Witam, mam 24 lata. Lekarz medycyny pracy wysłał mnie na różne badania,w tym EKG. Na badanie EKG zgłosiłam się następnego dnia rano i zaniepokoiła mnie interpretacja ich,są następujące: 116 - nieregularny rytm nadkomorowy 420 - normogram 414 - nieprawidłowy kąt osi QR S-T 505 - umiarkowana zmiana ST Czy ktoś z Państwa ,mógłby mi powiedzieć czy mam się czegoś obawiać? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazana jest dalsza diagnostyka wykrytych zaburzeń rytmu serca. Arytmia może również wymagać leczenia, jednak w pierwszej kolejności należy zgłosić się do kardiologa. Obecnie nie można jednoznacznie określić przyczyny i możliwych powikłań zaobserwowanych zaburzeń rytmu serca, stąd konieczne jest wykonanie dalszych badań.