Prośba o interpretację wyników EKG u 24-latki z niedoczynnością tarczycy

Proszę o interpretację wyniku EKG: HR: 97 RR: 614, QRS: 66, QT: 331, QTC: 422, P: 178, PQ: 213, Oś QRS: 53, Oś P: 47, Oś T: -8 Wynik interpretacji: 111 - Rytm zatokowy miarowy, 420 - normogram, 414 - nieprawidlowy kąt osi QRS-T, 505 - umiarkowana zmiana ST, 530 - przednio-boczne niedokrwienie podwsierdziowe. Mam 24 lata, leczę się na niedoczynność tarczycy, problem z bezsennością, mam lęki, ogólnie źle się czuję, jakiś czas temu straciłam przytomność, często czuję jak mi szybko bije serce.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien ocenić lekarz, najlepiej specjalista kardiolog, który będzie miał możliwość osobiście ocenić EKG. Niewykluczone, że konieczne będzie wykonanie dodatkowo Holter EKG. Jeśli dodatkowo ma Pani objawy lękowe, sugeruję konsultację u specjalisty psychiatry.