Bóle głowy przy śmiechu, kaszlu czy pochylaniu

Mam 39 lat. Od ok.półtora roku mam bóle głowy przy śmiechu , kaszlu czy pochylaniu. Od kilku miesięcy mam dość silne bóle głowy z tyłu głowy od szyi idące do góry ,takie jakby fale . Zwykle w trakcie takiego bólu czuje się zmęczona , czasem robi mi się słabo lub kręci mi się w głowie,kończy się zwykle tym że muszę się położyć. Ostatnio te " ataki bólu " są coraz częstsze. Chciałabym wiedzieć co to może być i jak się to leczy ?

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie postawić może jasnowidz albo wróżka.
Proponuję udać się do lekarza, najlepiej neurologa.